Program

Festival Program

Friday Evening
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

6.00pm
Michael and Dianne
Jammalong in Canberra

6.30pm
Sarah Remin

7.00pm
Luke Robinson

7.30pm
Tidal Moon
Nil Scheduled

8.00pm

8.30pm
The Royal High Jinx
(Featuring Circle Dances)

9.00pm

9.30pm
Sandford Supper Club
(Andrew Clermont and Friends)

Saturday Morning
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

9.00am
Nil Scheduled
Workshop
How To Jam With Strangers

9.30am

10.00am
Bush Poet’s Breakfast
(Andrew Hayes and Ben Eggleton)

10.30am
Royal High Jinx
Master Class Workshop

11.00am
The Borderers

11.30am
Sarah Remin
Jose and The Amigos

12 Noon
Twa Bards

Saturday Afternoon
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

12.30pm
Teresa Duffy-Richards
Greg Champion

1.00pm
Brushwood

1.30pm
The Royal High Jinx (Masterclass)
Crooked Road

2.00pm
Duxie Franklin

2.30pm
Henk Groot Trio
Walk-Up Concert
Host – Dianne)

3.00pm
Luke Robinson

3.30pm
Stumpy Gully
Duxie Franklin

4.00pm
In Your Dreams
Barbara Jeffrey

4.30pm
Slim Dime
Michael and Dianne
Jammalong In Canberra

5.00pm
Alanna and Alicia
Marty Rivers

5.30pm
Paul Wookey and Philomena Carol
Don Grieve

Saturday Evening
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

6.00pm
The Delahoys

6.30pm
Jose and The Amigos

7.00pm
Crooked Road

7.30pm
Greg Champion
Nil Scheduled

8.00pm
The Royal High Jinx In Concert

8.30pm

9.00pm
Sandford Supper Club
(Andrew Clermont and Friends)

9.30pm

Sunday Morning
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

9.30am
Workshop Stagecraft – Jose Garcia
(Participants invited to perform on stage)

10.00am
Bush Poet’s Breakfast
(Andrew Hayes and Ben Eggleton)

10.30am
Jose Garcia

11.00am
Gospel Sing-a-long
Brushwood

11.30am
TBA

12 Noon
Glenn Parsons
Tidal Moon

12.30pm
Teresa Duffey Richards

Sunday Afternoon
Time
MAIN STAGE
JOSE’S HOT SPOT

1.00pm
Slim Dime
Ben Eggleton

1.30pm
Luke Robinson
Jam Sessions
with Michael De Valle

2.00pm
Alanna and Alicia

2.30pm
Greg Champion
Henk Groot Trio

3.00pm
Jose Garcia and Friends
Fiona Romundt

3.30pm
Duxie Franklin
Kevin Richards

4.00pm
Crooked Road
Water On Fire

4.30pm
In Your Dreams String Band

5.00pm
Paul Wookey
Walk-Up Concert
(Host – Jose)

5.30pm
Henk Groot Trio

6.00pm
Stumpy Gully Band
Nil Scheduled

6.30pm
Featured Artists Jam
(ends 7pm)